Jdi na obsah Jdi na menu
 


KDo je kdo? aneb plemena

 Sheltie

Obrazek

Tohle plemeno je docela časté, protože vypadá opravdu nádherně. Má rovnou, dlouhou, splývavou srst, která je na hlavičce trochu tmavší a krátká, ale na tvářích je delší. Nikde nesmí mít žádný vír. Srst může dorůst až do délky 20 cm, ale musí být dobře udržována, jinak se cuchá.

.

Coronet

Obrazek

Coronet morče je stejné jako sheltie, jenže má na hlavě "korunku". Korunka se nachází v místě, když by jste pomyslnou čarou spojili ucho a oko a pak druhé ucho a druhé oko, tak v průsečíku těchto čar. Střed korunky by měl mít velikost asi jako hlavička špendlíku.

.

Peruánec

Obrazek

Tohle plemeno má jakoby ofinu, díky dlouhým chlupům, které přesahují přes uši dopředu. Také má dlouhou, rovnou a splývavou srst, jenže má vzadu na kyčlích dvě rozety. Srst v obličeji je krátká, ale jakoby odstává, takže působí dlouhým dojmem.

.

Angora

Obrazek

Angora je neuznané plemeno!! Na těle v jeho dlouhé srsti má rozházené rozety - celkem jich je osm. Čím pravidelněji jsou uspořádány, tím lépe. Stejně jako peruánec, i toto morče má ofinu =o) Na obrázku to není moc vidět, protože to morče je ještě mladé.

.

Texel

Obrazek

 

Tohle morčátko dlouhou, splývavou a kudrnatou srst. Nikde nemá žádný vír, stejně jako sheltie. Srst v obličeji a na břiše je krátká. "Stojící" srst na obličeji způsobuje to, že hlava vypadá menší a kulatější.

.

Merino

Obrazek

Merino vypadá stejně jako coronet, jenže má kudrnatou srst. Korunka na čele ale trochu zapadá kvůli kudrnatým chlupům. No není to morče na obrázku nádherný?! =o))

.

Alpaka

Obrazek

Takže....zase dlouhá, vlnitá srst. Na kyčlích má tohle plemeno dvě rozety, mimochodem jako peruánec. No a ofinku má taky. Co dodat. =)